Novinka Paríža 2016: Suzuki Ignis

Úplne nový kompaktný crossover mal premiéru v Európe na parížskom autosalóne Mondial de l´Automobile 2016. Nechýba mu praktickosť ani nezameniteľný štýl.

 

Legenda sa vracia

Charakteristický dizajn vozidiel Suzuki je výsledkom dlhoročného vývoja. Viacero typických prvkov je jasne hmatateľných aj na novom Ignise. Čisté tvary exteriéru pôsobia sviežo a zároveň je to typické Suzuki s charakteristickými kultovými líniami.

 

Vyladený interiér

Interiér spestruje kombinácia viacerých materiálov v nápaditej farebnosti. K benefitom zvyšujúcim komfort počas jazdy patrí automatická klimatizácia, výškovo nastaviteľný volant a jednoduché ovládanie všetkých asistenčných systémov. Novinkou je dotykový displej s navigáciou.

Nové technológie, viac bezpečnosti

Nový Ignis sa môže pochváliť najmodernejšími technológiami, ktoré maximálne zohľadňujú ochranu životného prostredia. Využíva tuhú, ľahkú platformu novej generácie a ponúka aj kompaktný a ľahký SHVS pohon (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) s pomocným elektromotorom a účinným dobíjaním batérií.K zvýšeniu bezpečnosti prispieva okrem klasických asistečných systémov aj nový, ktorý stráži jazdu v pruhu a rozoznáva únavu vodiča.

 

Výnimočná prispôsobivosť

Novinkou, ktorá zaujme, je modularita zadnej časti vozidla. Sedadlá vzadu sú asymetricky delené a posuvné, čo umožňuje pohodlné zväčšenie batožinového priestoru. K ďalším výhodám nového Ignisu určite patrí pohon všetkých štyroch kolies v tejto kategórii vozidiel a úsporný motor.